ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Во кој хороскопски знак е најлесно да се заљубите?

Овенот и Скорпијата лесно се заљубуваат, Рибите се родени за љубов, додека Девицата и Јарецот се претпазливи.

Овен

Овенот се заљубува на прв поглед. Потребен е само еден момент за да се види дали сака некого или не. Не размислува кој е тој човек, дали е добар или не, дали е општествено прифатлив, богат или сиромашен. Овенот не размислува за работи за кои размислува остатокот од хороскопот. Тој реагира на страст и импулс.

Бик

Бикот чувствува дека работи веднаш, односно се буди кога ќе запознае личност што би можел да ја сака. Овој хороскопски знак има поизразени сетила во споредба со другите знаци. Сепак, тој ќе почека малку пред да се заљуби, ќе ја набљудува оваа личност додека не биде апсолутно сигурен дека ова не е само привремена авантура.

Близнаци

Близнаците лесно се заљубуваат, многу често во две или повеќе луѓе истовремено. Затоа Близнаците често се растргнати меѓу две сакани.

Рак

Лесно се заљубуваат, но ретко го покажуваат тоа бидејќи се плашат да не бидат повредени. Ракот има лоши искуства во минатото, па тешко дека ќе преземе иницијатива за неговото добро. Ќе чекаат уште долго, додека не се уверат дека ова е вистинската личност за него.

Лав

Ништо не може да му избега на Лавовото око. Лавот нема да реагира импулсивно како Овенот, ниту пак ќе се заљубат на прв поглед. За некое време ќе гледа само во саканата личност.

Девица

Девицата веднаш знае кого сака. Таа носи брзи одлуки и ретко греши кога е во прашање проценката на човечкиот карактер. Полека се заљубува и не разбира што и се случува. Таа се заљубува во оние што ги смета за нејасни и интересни, бидејќи има потреба да разјасни и разбере сè.

Вага

Таа не се заљубува така лесно. Ако на Овенот му треба само еден поглед, на Вагата ѝ требаат неколку. Вагата секогаш мери нешто. Мери дали е љубов или не и често се прашува дали е заљубена во едниот или во другиот… Затоа и треба уште малку време да одлучи.

Скорпија

Љубовта овде е како молња, односно како гром. Во еден момент, Скорпијата запира сè и се чувствува како гром да го удрил. Вака изгледа почетокот на заљубувањето на Скорпијата.

Стрелец

Овој хороскопски знак е склон кон љубов и авантури. Во неговата природа е да се заљубува и бидејќи е променлив огнен знак, тој често ја отфрла таа страст од една личност на друга.

Јарец

Не се заљубува лесно, но кога се вљубува сака полека да ја освојува таа личност. Ова е роден маратонец, тркач на долги патеки. Ништо што може да се освои пребрзо не вреди да се обрне внимание, барем за Јарците.

Водолија

Лесно се заљубува, но уште побрзо се одљубува. Овој знак секогаш е заинтригиран од нови, возбудливи работи. Тој едвај одржува подлабоки емоции кон одредена личност со текот на времето.

Риба

Венера е возвишена во овој знак, па Рибите се постојано заљубени. Ако не со некого, тогаш во нешто – тие се заљубени во добра музика, вино или слично. И лесно стануваат зависни од таа љубов, барем на одредено време додека не се заљубат во нешто друго (Рибите се променлив знак), но важно е дека се секогаш заљубени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Бик: 3 хороскопски знаци очекуваат среќни вести

Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 8. до 14. април

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ: Ретроградниот Меркур и затемнувањето на Сонцето во Овен носат хаос

Пред нас е предизвикувачки астролошки месец, бидејќи на 2 април нè очекува...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 30 март

Венера, планетата на љубовта, е силно во Риби, каде што носи возбудливи...