ИНФО

Во Гази Баба за 6 часа изречени над 150 казни, од нив 20 лица возеле без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје во период од 15 до 21 часот на територија на општина Гази Баба спроведоа зајакната акциска контрола во делот на сообраќајот, при што се санкционирани 157 возачи.

Од нив, 42 за пречекорување на дозволената брзина на движење, 20 мерки се изречени за возење без возачка дозвола, затекнати се три нерегистрирани возила…

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...