АКТУЕЛНО

ВЕЧЕРВА БЕСПЛАТЕН ВЛЕЗ: Станд-ап комедија изведба на Сашко Коцев

Во рамките на првите два дена аеродромци имаа можност да ги проследат театарските претстави „Страданијата на првата брачна ноќ на Миле Султан“ – гостување на театар од Република Србија и вчерашната претстава на „Импров група Скопје“.

На програмата за денес е стенд-ап изведбата на популарниот Сашко Коцев, а во сабота и недела граѓаните ќе можат да ги проследат Театар провокација со претставата „Разведи ме“, како и стенд-ап изведбата на популарните Тино и Атанас.

Театарските претстави се изведуваат на фудбалското игралиште во „Реонски центар“, во непосредна близина на ООУ „Александар Македонски“ и тие започнуваат од 21 часот, а влезот е бесплатен.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...