АКТУЕЛНО

Скопје доби зелен виолински клуч и „цветно“ пијано

По повод Светскиот ден на музиката екипите на ЈП Паркови и зеленило го уредија зеленилото во паркот Ибни Пајко. Виолински клуч е новиот тревен аранжман кој блесна во паркот и измами насмевки на лицата на граѓаните. Покрај виолинскиот клуч, екипите, со летното цвеќе од видот петунија продолжија со уредување на цветната фигура Пијано, во реонот Кале.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...

АКТУЕЛНО

Скопје деветта година дел од „The Distinguished Gentlmens Ride“

Урбаните моторџии традиционално и годинава за утре го имаат закажано хуманитарното дефиле...

АКТУЕЛНО

Францускиот институт со прва дигитална интерактивна изложба во Ист гејт мол

Францускиот институт во Скопје , во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на постоењето...

АКТУЕЛНО

Денес, бесплатен влез во музеите

На овој ден музеите во земјата традиционално ги отворат своите врати и...