ИНФО

Се уредува затворениот паркинг – Дом на градежници

Во тек е акцијата за целосно уредување на затвореното паркиралиште Дом на Градежници. Во акцијата се сечат и поткаструваат гранки од големите дрва, а истовремено се закројуваат грмушките и другото нискостеблесто зеленило, се коси тревата и се чистат двете околни детски игралишта.

Се отстранува шутот и камењата од сервисните улички, а целосно се чисти и просторот околу Маршалот и Кинг Бургер и со цистерна се расчистува целиот простор во рамките на затвореното паркиралиште Дом на градежници.

По завршувањето на оваа локација, акцијата продолжува и на други локации, а наредно е паркиралиштето од затворен тип до ТЦ Палома Бјанка.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд....