ИНФО

ЗАПОЧНА ДИВЕЕЊЕТО ПО УЛИЦИТЕ: Казнети 246 возачи, од нив 15 моторџии

Скопската полиција во вчерашните сообраќајни контроли санкционирале вкупно 246 возачи. За возење повеќе од дозволената брзина казнети се 90 возачи, за возење без возачка дозвола казнети се 17 лица, исто така изречени се 15 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Освен овие, изречени се 10 санкции за користење мобилен телефон при управување возило, четири мерки за минување на црвено светло, пет мерки за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...