ИНФО

ДНЕВЕН ИЗВЕШТАЈ: Скопската полиција казни 271 возач

Скопската полиција во вчерашните сообраќајни контроли казни вкупно 271 возач. За возење повеќе од дозволената брзина казнети се 87 возачи, за возење без возачка дозвола казнети се 26 лица, исто така изречени се 36 казни за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, а девет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Освен овие, изречени се седум санкции за користење мобилен телефон при управување возило, четири мерки за недавање првенство на минување на пешаци, осум мерки за некористење сигурносен појас и друго.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Нов летен расад низ зеленилото во градот

Со повеќе видови на нов сезонски расад, јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

ИНФО

Ново детско катче и простор за одмор во општина Кисела Вода

Ново детско катче е отворено на улицата „Ѓорѓи Димитров” во Општина Кисела...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...