ИНФО

ДЕТАЛНА ЛИСТА: Делови од Центар денес без вода

Денес без вода ќе остантат корисниците на улиците, Диме Аницин, Костурски Херои, Васил Стефановски, 9-ти Мај, Петар Попарсов , Христо Смирненски и Роза Луксембург во општина Центар. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...