ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 19 ДО 26 ЈУНИ!

Млада месечина кај Близнаците, страсна романса за Лавовите, патување за Стрелците, а еве кој ќе добие покачување.

Пред нас е моќен астро-период, бидејќи денес е Млада Месечина во Близнаците, која носи нов почеток и поместување од „мртвата точка“. Овој астролошки период е важен за сите оние кои чекаа да се случи некоја значајна промена на работа за да продолжат понатаму, бидејќи е време за нови потфати. Венера и Марс се во Лав, а Сатурн го започнува својот ретрограден тек, што укажува дека е време да се вратиме назад и да ги решиме старите проблеми за да имаме подобра иднина.

ОВЕН

РАБОТА – Марс во Лав ви нуди многу можности. Ќе добиете можност да направите нешто што повеќе одговара на вашиот темперамент. Ќе има нови деловни преговори и сега е време да се потпише важен договор. Многу работи ќе се реализираат поконтроверзно отколку што мислите, но знајте дека ќе одат во ваша корист. Финансиски, оваа недела е поволна за вас, но треба да очекувате и поголеми трошоци.

ЉУБОВ – Огнената Венера во Лав ви носи страстен период во кој ќе имате интензивна врска со една личност. Одличен период е за нови познанства и средби на јавни места. Задолжително прифатете ги поканите за излегување на јавни места, бидејќи ќе остварите интересни познанства.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

БИК

РАБОТА – Венера во Лав не ве радува, па затоа сте премногу горди и барани во секој поглед. Не прифаќате туѓи совети, но размислувате како да развиете независен бизнис. Нагласеното второ поле ви дава можност за дополнителна заработка или покачување, па затоа е одличен момент да побарате пари. Поради Марс во Лав, ќе имате чести конфликти на мислења на работното место, пред се затоа што сте премногу горди.

ЉУБОВ – Венера и Марс во Лав ви носат бура во емотивните врски. Страст, љубомора, кавги, сето тоа се манифестации на планетарни аспекти на небото, кои ќе го направат следниот возбудлив за вас. Доколку сте во брак или во врска, ќе ви требаат нови предизвици во љубовта. Можни се краткорочни авантури.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Меркур во вашиот знак ви носи бројни можности и нови почетоци. Имате неверојатна моќ на убедување и со помош на вашиот личен шарм можете да ги остварите вашите соништа. На работа ќе бидете добро организирани, а на многумина вашите совети во работата ќе им значат многу. Ќе се слеваат понуди и покани, а вие имате можност да ги промените околностите на работа во ваша корист. Бидете мудри и искористете го доброто влијание на планетата.

ЉУБОВ – Јупитер во Бик силно влијае на вас, па размислувате за личност која не е слободна. Тоа е некој кој е во брак или крие некоја вистина која не ви одговара. Ве привлекуваат луѓе кои имаат поинаков темперамент од вас. Можен е договор за тајна средба.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

РАК

РАБОТА – Иако на работа имате голема поддршка од пријателите, периодот е стресен и се обидувате да оправдате некои пари кои ви биле доделени за одреден проект. Сè се врти околу парите, а вие имате преголеми очекувања од некој што ви е пријател. Нагласениот дванаесетти квадрат укажува дека не треба да обрнувате внимание на она што луѓето го зборуваат за вас зад грб, бидејќи тоа е главно дезинформација.

ЉУБОВ – Сатурн во Риби е добар за емотивна врска со партнерот. Во овој период најмногу би ви одговарало заедничко патување. Доколку сте разведени, идеален период е да запознаете нов партнер. Поволен период за љубов.

ЗДРАВЈЕ – Несоница.

ЛАВ

РАБОТА – Марс и Венера во вашиот знак ви носат период во кој можете да постигнете се што ќе замислите. Поволен период е за преговори, но и за пократки патувања. Сега е вашата шанса да го покажете целиот свој потенцијал. Иако на многумина ќе им изгледате арогантно, сепак ќе успеете да ги остварите амбициите за кариера.

ЉУБОВ – Пред вас е период во кој ќе доживеете страсна романса. Некој ќе ве собори на прв поглед. Ви треба нешто ново и токму тоа ќе се случи. Иако можеби не очекувате ваква фатална средба, таа ќе ви донесе вистинско освежување во секојдневните настани.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Меркур во десеттата куќа ви носи стресна недела на работа. Ќе бидете преплавени со информации од сите страници, и нема да имате доверба во луѓето со кои работите. Ова не е без причина бидејќи ќе дознаете кој ви работел зад грб. Бидете внимателни со довербата бидејќи не се сите колеги искрени. Имате луѓе кои ви кажуваат едно, а друго прават зад вашиот грб.

ЉУБОВ – Венера во дванаесеттата куќа ви носи тајни состаноци. Фантазирате да излезете со една личност која ви изгледа недоволна. Сепак, склони сте кон идеализација, па лесно можете да погрешите во оценувањето. Емоционалните состојби низ кои поминувате се претерани и внимавајте да не се разочарате.

ЗДРАВЈЕ– Психосоматски проблеми.

ВАГА

РАБОТА – Венера во Лав ви одговара, па имате голема поддршка од пријателите на деловен план. Ова се пријателски контакти кои ќе ви помогнат да ги реализирате вашите цели. Нагласеното деветто поле укажува на поволен период за соработка со странство, но дополнителна обука. Имате можност да научите нешто ново за работата што ја работите.

ЉУБОВ – Марс и Венера во Лав носат многу страст, но и расправии поради љубомора. Можете лесно да се заљубите во некој кој ви е пријател со години, но и брзо да се покаете. Емотивните односи ви се на работ, а не сте подготвени за компромиси.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Марс во Лав ви носи кавги на работа, пред се затоа што бурно реагирате на се што ви се случува. Авторитетот нема да можете да го толерирате, а секој совет на работа ќе го сфатите како навреда. Нагласеното осмо поле укажува на можност за добивање покачување, како и спонзорство за конкретен проект. Обидете се да не предизвикувате расправии на работното место.

ЉУБОВ – Мешате љубов и работа и тоа е вашата главна пречка во овој период. Растргнати сте меѓу работата и приватниот живот. Доколку ја најдете љубовта на работното место, тоа може да ви биде движечка сила но и пречка за понатамошна работа. Ве привлекуваат луѓе кои се остварени во работата што ја работат.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Венера во аспект со Марс и Уран ви носи нова иницијатива на работното место, но и расипување на плановите. Ова е предизвик да започнете да правите нешто ново, но ризично. Финансиски гледано, подобро време е да заработите пари. Имате можност да ја промовирате работата што ја работите, но не сте особено заинтересирани за тоа. Можно е патување за работа.

ЉУБОВ – Венера во деветтата куќа ви носи порака од личност која треба да се врати од патување. Сепак, Меркур кај Близнаците укажува на повеќе флертување со луѓе кои и се познати на јавноста. Можете лесно да седнете „на две столчиња“ бидејќи не можете да се одлучите. Ве очекуваат нови познанства.

ЗДРАВЈЕ – Проблеми со ‘рбетот.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Сонцето и Меркур во шестата куќа ви носат динамична недела на работа. Бидејќи младата месечина денес е во Близнаци, тоа значи дека ве очекува нов почеток на работа. Ова може да укаже на нова деловна соработка или шанса која ви била потребна. Нагласената осма куќа ви носи можност да добиете наследство или повеќе пари.

ЉУБОВ – Јупитер во петтата куќа е добар за сите оние Јарци кои имаат намера да го прошират семејството. Среќната планета е добра за љубов и може да донесе поголема поврзаност со саканата личност. Во поволна фаза од животот сте за преминување на следниот чекор во љубовта, без разлика дали станува збор за официјален брак или за раѓање на дете.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Иако Марс и Венера се во Лав кои ви го нарушуваат мирот, денес е младата Месечина кај Близнаците која ви носи нов почеток на работата. Имате можност да ја искористите енергијата на младата месечина за нов проект или цел што ви е важен. Многу сте креативни и имате добри идеи кои треба да ги презентирате на работа.

ЉУБОВ – Марс и Венера ви носат искри со една личност. Ќе чувствувате силна привлечност кон една личност, па можете да се заљубите како што не сте се заљубиле долго време. Доколку сте слободни, ќе запознаете атрактивна личност која е многу комуникативна.

Здравје – Подобро.

РИБА

РАБОТА – Младата месечина кај Близнаците ви носи можност за започнување независен бизнис кој може да се развива до есен. Марс во Лав ви носи динамичен период на работа, но и можност за докажување. Сатурн ги менува сите области од вашиот живот, па затоа не треба да се чудите што не можете да се ослободите од минатото.

ЉУБОВ – Меркур во Близнаци ви носи многу преписки. Некој ќе се обиде да ве шармира со убави зборови. Ќе ви се допадне, но ќе почувствувате дека недостасува некоја поконкретна иницијатива. Близнаците ќе ви бидат привлечни во наредниот период.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак

Дали имате ден во неделата кога ви се чини дека сè ви...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 20 до 27 ноември

Дознајте каква недела ве очекува и подгответе за сите предизвици во неа!...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубов на прв поглед оваа есен за 3 хороскопски знаци

Астролозите тврдат дека оваа есен постои голема веројатност три хороскопски знаци да...