ИНФО

Започна изградбата на новиот плоштад и парк во Бутел

Започна изградбата на рекреативен центар со нов плоштад, нов парк и детски содржини, кој неодамна ги најави градоначалникот, Дарко Костовски.

Паркот ќе се протега на 2.000 м2, а новиот плоштад на 500 м2. Новиот рекреативен комплекс ќе содржи и ново детско катче за најмладите, амфитеатар, нова пешачка патека која ќе го поврзува плоштадот со училиштето, зеленило и ново осветлување.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ЈСП ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем на книгата 2024“ во СЦ „Борис Трајковски“

ЈСП Скопје ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем...

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...