ИНФО

Утревечер хуманитарен концерт во Долно Соње

Утревечер во црквата „Свети Спас“ во Долно Соње ќе се одржи хуманитарен концерт за лекување на Александар Мицевски. Хуманитарниот концерт ќе започне во 19 часот.

„Секој кој сака може да се придружи на хуманитарниот концерт, апелираме да бидеме побројни и да покажеме хуманост кога е најпотребно“, велат од општина Сопиште.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

„Тегла+“ – зимница за бездомниците и за социјално загрозените семејства

Здружението „Љубезност“ оваа година ќе организира тридневен донаторски настан „Тегла +“, кој...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...