ИНФО

МВР АПЕЛИРА: Не оставајте вредни предмети во автомобилот

Одделението за превенција при СВР Скопје продолжува со реализација на превентивниот проект „Не оставајте вредни предмети во вашиот автомобил“, со цел подигнување на општата безбедност и превенирање на кражби од автомобили.

Вчера на подрачје на Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар, полициски службеници од Одделението за превенција и инспектори од Одделението за криминалистички работи Центар на поголемите паркинг простори поделија едукативни материјали и разговараа со граѓаните, на кои им беше укажано да не оставаат вредни предмети во автомобилите, кои потоа може да бидат мета на крадците.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...