ИНФО

Во Скопје секојдневно се казнуваат над 150 возачи

Скопската полиција во вчерашните контроли казни 194 возачи. Од нив 21 казна е изречена за возење повеќе од дозволената брзина, 12 мерки за возење без возачка дозвола и пет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Освен овие, казнети се и 14 лица кои користеле мобилен телефон при возење, изречени се три санкции за минување на црвено светло, две санкции за некористење сигурносен појас, четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила и друго, соопштуваат од МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...