ИНФО

НЕКАДЕ И ДО СЕДУМ ЧАСА: Еве кои денес ќе остане без струја

Денес од 10 до 14 часот, без струја ќе останат дел од жителите на улица 4 (пред црквата Св.Никола) во Горно Соње, како и корисници од селата Бујковци, Грушино, Мршевци, Бучинци во период од 08:20 до 15:30 часот.
Освен овие, од 9 до 14 часот без струја ќе бидат и дел од мештаните на  улица Румена Хаџипанзова и дел од корисниците на улица Дамаска во период од 9 до 15 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...