МАГАЗИН

УТРИНСКИ ДЕТОКС КОЈ ТОПИ КИЛОГРАМИ: Измешајте ги овие две намирници и бидете подготвени за лето

Со оглед на тоа дека сезоната на летни одмори и костими за капење е веќе започната, несомнено е дека некои дами решиле малку повеќе да внимаваат на исхраната за да се ослободат од некој вишок килограм. Овој пијалак, кој треба да го пиете секое утро, а ќе ви помогне во процесот на слабеење. Станува збор за напивка од лимон и чиа семе.

Лимонот и чиата го чисти телото од токсини, а со тоа се забрзува метаболизмот, го исфрла вишокот вода од телото и го држи апетитот под контрола.

Се што треба да направите е да измешате лажичка чиа семе во 250 мл топла вода и да додадете половина исцеден лимон. Пијте го ова најмалку половина час пред појадокот и полека набљудувајте како се менува вашето тело, од ден на ден.

Напомена: Процесот на слабеење ќе се забрза доколку заедно со пијалокот ја регулирате исхраната, а дополнително ако воведете некоја физичка активност, дури и ако се работи за подолга дневна прошетка.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Намирници што треба да се избегнуваат во борбата со висок притисок

Во борбата со висок крвен притисок, т.е. хипертензија, еден од најважните чекори...

МАГАЗИН

„Зборливите“ деца се склони повеќе да го слушаат говорот на возрасните

Во развојот на детето, првите четири години од животот се клучни за...

МАГАЗИН

Излегуваат банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс

Банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс Трети ќе бидат пуштени во...

МАГАЗИН

Движењето „child-free“ и неговите заложби

Марсела Муњоз, малостопанственичка од Канзас (САД), која на својот интернет-простор се потпишува...