ИНФО

Скопската полиција казни 136 возачи

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 136 возачи. Меѓу кои, по 20 казни за возење повеќе од дозволената брзина и за прекршоци од возачи на мотоцикл, како и 11 за возење без возачка дозвола. Изречени се три санкции за користење мобилен телефон при возење, пет мерки за минување на црвено светло, три санкции за некористење сигурносен појас, четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД...