АКТУЕЛНО

За еден ден вдомени 20 кучиња од Лајка

За само три часа, колку што траеше викенд дружењето на граѓаните и вработените во ЈП Лајка, згрижени се 20 кучиња, односно изготвени се 20 апликации за вдомување. Минатата сабота, ова јавно претпријатие организираше отворен ден на кој посетителите можеа да се дружат со животните и да да добијат можност да вдомат куче милениче, кое е бесплатно.

Истовремено, граѓаните имаа и можност да се запознаат со процесот на работа, процесот на вдомување, да прошетаат во прифатилиштето и да се дружат со кучињата од ЈП Лајка.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13...

АКТУЕЛНО

Кисела Вода набавува мерна станица за квалитет на воздух што ќе се постави кај Цементарницата

Општина Кисела Вода вчера го распиша огласот набавка на мерна станица за...

АКТУЕЛНО

Скопската зоолошка градина демантира дека немаат адекватен кадар за грижа за животните

Скопската зоолошка градина има двајца дипломирано ветерирани со полно работно време кои...

АКТУЕЛНО

Започна реконструкцијата на улицата „Калош Дани“ во Карпош

Започна реконструкцијата на улицата Калош Дани во општина Карпош. Екипите на јавното претпријатие...