ИНФО

ДЕТАЛНА ЛИСТА: Овие улици времено без струја

Денес без струја  од 07:30 до 16:00 часот ќе бидат корисниците од ул. „Методија Андонов-Ченто“, објектите Автоцентар, Престиж Делукс, МЗТ Агрома, Центар за регистрација на возила, индустриските објекти околу Агросервис, во општина Гази Баба.

Прекин во снабдувањето со електрична енергија од 09:00 до 14:00 часот ќе имаат корисниците на ул. „Козле“ бр. 1,5,7 и 8 во општина Карпош, а во истиот период и корисниците од селото Моране и дел околу училиштето во општина Студеничани.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...