АКТУЕЛНО

Јавен повик за воспитувачи и негователи во градинките во Карпош

Општина Карпош објави Јавен повик до сите невработени лица за вклучување во општинско-корисна работа, проект “Ангажман на лица (воспитувачи и негователи)“ во предучилишните установи. Работниот ангажман преку проектот трае 9 месеци, а се работи со скратено работно време односно 20 часа неделно. Избраните кандидати ќе добиваат надоместок од 13.750 денари бруто плата.
Линк до јавниот повик: https://bit.ly/3qsZyAb .

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...