ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 12 ДО 19 ЈУНИ!

Венера и Марс се во Лав, што ни носи возбудлив период на емотивен план. Знаците како Стрелец, Овен и Лав имаат шанса да доживеат вистинска летна авантура која долго ќе ја паметат. Меркур влезе и кај Близнаците, па ќе бидеме сведоци на зголемена комуникација преку апликации, но и хумористични разговори.

ОВЕН

РАБОТА – Марс во Лав ви носи голема енергија, која само треба да се насочи во вистинската насока. На работа ќе имате бескомпромисни барања од кои нема да се откажете, но тоа може да ве чини финансиски. Не е исклучено во текот на следната недела да доживеете неочекувани загуби. Ако планирате да вложите пари, тогаш треба да бидете внимателни.

ЉУБОВ – Венера е во Лав, па страстите се засилени. Чувствувате силна привлечност кон една личност и сигурно е дека ви претстои возбудлива недела кога е љубовта во прашање. Слободниот Овен може да доживее фатална средба која ќе им го промени животот. Ако сте во брак, ќе има љубоморни сцени.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

БИК

РАБОТА – Венера во Лав ви ја носи потребата да бидете посамостојни на работа. Неделата што претстои ви носи подобра заработка, но и ситуации во кои парите ќе ви се лепат. Секој ќе треба богато да ве награди за вашата работа. Одличен момент да побарате покачување. Семејната ситуација ќе има големо влијание врз вашето секојдневие, па внимавајте какви одлуки носите.

ЉУБОВ – Венера и Марс во Лав носат зголемени расправии, љубоморни сцени и потенцијално раскинување. Ако запознаете некого, привлечноста ќе биде голема, но нема да знаете како да воспоставите врска, па ќе има потенцијални кризи. Биковите кои се во постојана врска ќе имаат сериозна дискусија.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Меркур и Сонцето во вашиот знак ви носат динамична недела. Ќе имате комуникација со голем број луѓе. Очекувајте повици, пораки и контакти со роднините. Вашиот најголем адут е моќта на убедување, па можете да очекувате да потпишете важен договор кој може да значи нешто за вашата кариера. Ќе бидете изненадени од исходот на многу ситуации во наредните денови.

ЉУБОВ – Имате тајна љубов. Сè ќе започне од интензивна кореспонденција со некој што ви е интересен, а потоа ќе почнете да размислувате за тајни состаноци. Можно е вие ​​или таа личност да не сте емоционално слободни, па ќе ви биде интересно да се криете.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

РАК

РАБОТА – Иако ви одговараат Марс и Венера во Лав, во овој период ќе имате потреба да направите инвестиции кои не се добри за вас. Јупитер во Бик ви носи поволен период на работа во кој можете да ги постигнете своите цели врз основа на влијателни познаници и пријатели. Ќе треба да потрошите пари, а доколку имате намера да потрошите пари на независен бизнис, најдобро е да почекате до следната недела.

ЉУБОВ – Сатурн во Риби е добар за вас, па имате избалансиран однос со партнерот. Треба повеќе да зборувате за работите што ве притискаат. Слободните Ракови ќе го насочат погледот кон некој со кој се дружат со години. Убавото пријателство може да доведе до љубов.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЛАВ

РАБОТА – Марс и Венера во вашиот знак ви носат динамична недела во која ќе имате многу обврски. Во овој период ви се дава можност да ги реализирате сите ваши амбиции, само доколку сте мудри. Планетите во Бик ви носат предизвикувачки период во кариерата во кој можете да напредувате на работа, но под услов да правите и некои компромиси. Често ќе имате преголеми барања, но и дискусии за тоа како треба да се заврши работата.

ЉУБОВ – Венера во вашиот знак ви носи многу флерт, но и можно страсно заљубување. И покрај тоа што не го очекувате, ќе сретнете некој кој ќе ве собори од нозе. Можете лесно да се заљубите, но ќе има многу љубомора и страст. Пред вас е период во кој ќе уживате во водечката улога.

ЗДРАВЈЕ – Стабилно.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Меркур кај Близнаците не ви одговара, бидејќи нема да можете да ја разберете хаотичната ситуација на работа. Ќе имате впечаток дека колегите едно зборуваат, а друго прават. Работата ќе ви биде приоритет во овој период, но ќе бидете збунети и затоа ќе чувствувате напнатост. Марс во Лав ве прави послаби отколку што изгледате, затоа трудете се многу да не ги покажувате вашите слабости. Можно е на работа да имате силен таен непријател.

ЉУБОВ – Венера во Лав ви носи тајна средба. Ова е некој што не може да се види во јавноста, па ќе мора да се криете. Склони сте кон тајни афери, но и кон излегување со луѓе кои не се сингл. Сè што е забрането ќе ви е привлечно.

ЗДРАВЈЕ – Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

РАБОТА – Венера во Лав ви ја носи поддршката од пријателите во работата. Тоа ќе биде отскочна даска за деловна иницијатива која е важна за вас. Сатурн влезе во вашата шеста куќа, па навиките на работното место се менуваат. Принудени сте да го промените концептот на работа и можеби ќе ви биде тешко, но на крајот ќе сфатите дека тие се неопходни.

ЉУБОВ – Венера и Марс во Лав ви даваат можност пријателството да го претворите во љубов. Тоа може да биде ненадејна страст што не сте ја почувствувале досега, но ќе сфатите дека нешто такво ви одговара. Значи, во вашата инфекција има пријател кој е заљубен во вас.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

СКОРПИЈА

РАБОТА – Марс во Лав ви носи стресен период на работа. Немате трпение и не ви се допаѓа насоката во која се движат работите на работа. Ќе бидете под притисок и нема да бидете расположени за компромиси. Таквата атмосфера може да ве доведе до промена на работата. Имате впечаток дека ви треба промена, а тоа не е далеку од вистината.

ЉУБОВ – Марс во Лав ви носи предизвикувачки состаноци на работа. Амбициозна личност ќе ви го привлече вниманието на работното место, но овој флерт може негативно да влијае на вашата деловна ситуација. Ќе бидете во голема дилема бидејќи ќе чувствувате силна привлечност кон личноста која ќе ја запознаете преку работата.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Венера и Марс во Лав ве задоволуваат, па планетите работат за вас кога е работата во прашање. Во овој период можете да комбинирате убаво и корисно, но и да добиете понуда која ќе биде примамлива. Планетите во Близнаци ви носат некаква популарност, па вашата работа секако ќе биде проследена. Јупитер во Бик ви носи можност да добиете подобро платена деловна понуда.

ЉУБОВ – Меркур во Близнаци ви носи најмалку две можности за љубов. Има еден што доаѓа од патот, а има уште еден што на некој начин не и е познат на јавноста и е многу комуникативен. Ќе имате многу љубовни средби, па ќе уживате во следниот период кога се во прашање емоциите. Подгответе се за лудо љубовно возење.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Марс и Венера во Лав ви носат профитабилна недела на работа. Можете лесно да добиете наследство или да добиете спонзорство за важен проект. Јупитер во Бик ве радува, па го покажувате вашиот креативен потенцијал на работното место. Во овој период среќата е на ваша страна, па ќе имате впечаток дека сте „во вистинско време, на прво место“.

ЉУБОВ – Ако мислевте дека на вашата врска со партнерот и недостасува страст, тоа сега ќе се промени. Марс и Венера во Лав носат фатални средби, па лесно можете да започнете нова романса заснована на страст. Ќе запознаете разведена личност.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Сонцето и Меркур кај Близнаците ве задоволуваат, па вие сте позитивно расположени. Имате полоша комуникација со вашиот деловен партнер бидејќи има некакво несогласување, но тоа не е ништо што не може да се реши. Јупитер во Бик ви дава можност да се осамостоите на работа, но треба да бидете внимателни со инвестициите.

ЉУБОВ – Марс во Лав ви носи криза доколку сте во брак или имате постојан партнер. Партнерот постојано ќе ви ја покажува својата доминација, а тој притисок нема да ви се допадне. Ако сте слободни, ќе запознаете самоуверена личност која ќе се обиде да ве контролира.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

РИБА

РАБОТА – Марс во вашата шеста куќа ви носи планина од обврски и можни пократки патувања. Комуникацијата е од клучна важност во наредниот период. Ќе склучите некои договори кои ќе бидат важни за вашиот понатамошен развој на кариерата, а веројатно ќе слушнете и за некоја поволна вест. Во вашиот знак силно се чувствува влијанието на Сатурн, па сфаќате дека е време за големи промени.

ЉУБОВ – Меркур во Близнаци ви носи зголемена комуникација со личноста за која се грижите. Партнерот ќе ве оптоварува со деловни проблеми, но ќе бидете отворени за разговори. Во овој период ќе имате две можности за романса, а можно е да бидете во дилема.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...