ИНФО

Скопската полиција за еден ден казни над 185 возачи

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 185 мерки за сообраќајни прекршоци, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 48 санкции, а дури 13 лица немале возачка дозвола. Исто така девет мерки за управување под дејство на алкохол, две мерки за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за минување на затворен сигнал- црвено светло, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и ги известуваат сите учесници во сообраќајот дека продолжуваат со секојдневните контроли на улиците и патиштата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...