ИНФО

ОД ВЕЧЕРВА ДО ЧЕТВРТОК: Земјено прскање против комарци

Од вечерва до 15 јуни ќе се реализира втората фаза од терестрична (земјена) дезинсекција на подрачјето на Град Скопје против возрасни форми на комарци. Дезинсекцијата ќе се реализира од 22:00 до 3:00 часот.

Градските власти информираат дека доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истите термини. Се известуваат пчеларите на време да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите, се наведува во соопштението од Град Скопје.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ЈСП ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем на книгата 2024“ во СЦ „Борис Трајковски“

ЈСП Скопје ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем...

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...