ИНФО

ИЛИНДЕН: Ново детско катче за најмалите

„Деновиве се изврши комплетно уредување на просторот пред Домот на култура во централниот дел на населеното место Бујковци“, информира градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски.

Изградено е ново детско игралиште, поставени се детски реквизити, нишалки и лизгалки, клупа како и канти за отпадоци. Исто така завршена е целосна реконструкција на игралиштето за кошарка, каде се поставени две нови табли, извршено е комплетно партерно уредување како и целосно оградување на просторот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...