ИНФО

Од понеделник ЈСП ќе работи по летен возен ред, а средношколците бесплатно ќе се возат за време на распустот

Сите средношколците кои ги исполнуваат условите за користење на бесплатен јавен превоз, и оваа година ќе имаат право бесплатно да се возат за време на летниот распуст.

Инаку, од понеделник (12.06.2023 год) јавниот превоз ќе функционира по летен.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД...