ИНФО

ОД НЕДЕЛА ДО ЧЕТВРТОК: Прскање против комарци

Top view from Vodno mountain on Skopje city in Macedonia on sunset

Од недела до четврток, во периодот од 22:00 до 03:00 часот, секој ден ќе се прска против возрасни комарци. Терестричната дезинсекција ќе се изврши на подрачјето на целиот град. Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, се вели во соопштението од Град Скопје, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истите термини. Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...