АКТУЕЛНО

УТРЕ ВО ПАРК АВИОНЧЕ ВЕЖБАЊЕ НА ОТВОРЕНО

Во паркот Авионче во населбата Ново Лисиче, утре од 10 часот ќе се одржи European week of sport- Be active. Настанот кој се организира по повод завршување на оваа учебна година, е од спортски карактер на кој се поканети сите спортисти, рекреативци , љубители на спортските активности кои заедно со спортскиот амбасадор и тренер ќе имаат можност да вежбаат на отворено.

„Топлите месеци се одлична можност да излеземе од сала и да спортуваме надвор. За спортување надвор не е потребно многу само желба. Повелете на одлично спортско дружење и многу спортски изненадувања“, велат организаторите.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната и тероризмот“ победник на ораторската вечер „Иво Пухан“

Студентката Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната и...

АКТУЕЛНО

Ќе се постават 15 велосипедски паркинг- држачи во основните училишта и две сервисни станици

Основните училишта на територијата на Општина Гази Баба ќе добијат велосипедски паркинг-...

АКТУЕЛНО

Општина Карпош добива овластен просветен инспектор во образованието

Во рамки на триесет и шестата седница која се одржа на Универзитетот...

АКТУЕЛНО

За една недела „пајакот“ крена 224 непрописно паркирани возила во Центар

За една недела на територија на општина Центар казнети се 224 возачи...