ИНФО

СТАНИ ВОЛОНТЕР ВО ЗООЛОШКА

Волонтерскиот Центар Скопје нуди можност на сите заинтересирани лица да волонтираат во скопската Зоолошката градина. Може да аплицира секое лице со наполнети 14 години, а крајниот рок за аплицирање е 15 јуни 2023 година.

Сите заинтересирани треба да го пополнат онлајн формуларот за апликација: https://forms.gle/bZmpjyKMe5oLzHTw9.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...