ИНФО

Еве кои денес ќе остане без вода

Денес без вода ќе останат корисниците од салата Борис Трајковски, базенот и Хотел Александар Палас и жители на улица Нобелова во општина Карпош, како и корисниците на дел од улица Скупи, Рибокомерц и останатите дуќани. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до санирање на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...