АКТУЕЛНО

Арсовска ќе прави фитнес зони за кои граѓаните ќе платат 120 илјади евра

Градоначалничката Данела Арсовска ќе прави фитнес зони и ‘OPEN GYM’ од над 120 илјади евра.

Јавниот оглас за набавка и монтажа на справи и реквизити на фитнес зоните и OPEN GYM  на јавни површини на подрачјето на Град Скопје е завршен и веќе е избрана фирма која ќе треба да го реализира целиот проект.

Во договорот склучен меѓу Градот и фирмата не е наведено каде, односно на која локација ќе се поставува оваа фитнес зона. Какви и колку справи е предвидено да се постават засега во договорот на Арсовска не е посочено.

Овој проект граѓаните ќе ги чини 7.400.000 денари, а предвидено е истиот да се реализира во рок од една календарска година.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...

АКТУЕЛНО

Скопје деветта година дел од „The Distinguished Gentlmens Ride“

Урбаните моторџии традиционално и годинава за утре го имаат закажано хуманитарното дефиле...

АКТУЕЛНО

Францускиот институт со прва дигитална интерактивна изложба во Ист гејт мол

Францускиот институт во Скопје , во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на постоењето...

АКТУЕЛНО

Денес, бесплатен влез во музеите

На овој ден музеите во земјата традиционално ги отворат своите врати и...