ИНФО

УТРЕ: Групна изложба „Професори и студенти“

Утре со почеток од 20 часот во галерискиот простор на Младинскиот Културен Центар ќе биде отворена изложбата „Професори и ученици“ во организација со Град Скопје и ЈУ Младински културен центар.
На изложбата ќе има широка селекција на дела изработени од талентирани студенти и нивните професори од факултетите и школите за уметност и дизајн кои се актуелни во земјава, меѓу кои:

  • Факултетот за ликовни уметности при УКИМ;
  • Меѓународниот Балкански Универзитет;
  • Факултет за дизајн и мултимедија;
  • Факултет за арт и дизајн при Европски универзитет;
  • Факултет за уметности при Државниот универзитет Тетово и
    „Скала“-Школа за дизајн и уметност.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...