ИНФО

Се поставуваат нови клупи на неколку локации во Аеродром

На неколку локации во општина Аеродром е заопчната акција за обнова урбаната опрема. Ќе се поставуваат нови клупи и урбана опрема во населбите Мичурин, Ново Лисиче и зад ТЦ „Бисер“, а истовремено се опремуваат и помалите нови паркови во Стар Аеродром.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...