ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖА: Делови од Карпош и Центар денес без вода

Денес без вода ќе останат корисниците на улиците Волгоградска, Желево и Невенска во Општина Карпош. Исто така, без вода ќе останат и жители од улиците Аминта Трети (Ленинова), Дебарца, Никола Тримпаре, Коста Кирков и Борка Талевски во Општина Центар.
Времениот прекин ќе биде од 09 часот, а ќе трае се до санација на проблемот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...