ИНФО

Поголем дел од Скопје, денес ќе остане без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денес без струја ќе останат:

• Во период од 07:50 до 15:30 часот, корисниците од селата: Мршевци, Бујковци, Бучинци, (Општина Илинден) и с. Грушино. (Oпштина Арачиново);
• Од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од селата: Бродец, Малино, Брест и Танушевци, (Општина Чучер Сандево) и с. Љубанци. (Oпштина Бутел);
• Од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од ул. Румена Хаџипанзова во нас. Драчево. (Општина Кисела Вода);
• Од 09:30 до 11:30 часот, корисниците од делови од улиците: Виктор Иго, Емил Зола и Невена Георгиева Дуња. (Општина Кисела Вода);
• Од 09:30 до 13:30 часот, корисниците од дел од ул. Анкарска, поточно згради бр. 21, 23 и 33. (Општина Карпош);
• Од 10:30 до 14:00 часот, корисниците од дел од ул. Фјодор Достоевски. (Општина Карпош);
• Од 12:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. Ринхини. (Општина Карпош).

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...