ИНФО

ЗАПОЧНА ДИВЕЕЊЕТО ПО УЛИЦИТЕ: Казнети 14 моторџии

Полицијата во вчерашните контроли на скопските улици казни 181 возач. За брзо возење казнети се 42 возачи, изречени се 14 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, а дури седум лица се казнети за возење без возачка дозвола. Исто така, изречени се седум мерки за користење мобилен телефон при возење, 15 санкции за непрописно престигнување и обиколување, четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, пет санкции за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...