ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 5 ДО 11 ЈУНИ

ОВЕН (21 март – 20 април)

РАБОТА: На професионален план успех ги очекува оние Овни чија работа е поврзана со креативноста, науката или уметноста. Ве очекува убав паричен тек кој ќе ви овозможи да си дозволите убаво време и да испланирате убаво патување.

ЉУБОВ: Очекувајте многу страст, романтични средби и нови познанства во текот на целата недела. Ќе се изненадите себеси и другите со длабочината на емоциите кои ќе ве обземат.
ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе ви биде добро под услов да го намалите алкохолот, индиските ореви и солената храна.

БИК (21 април – 20 мај)

РАБОТА: Професионалната сфера исто така ќе бара од Бикот да најде компромис, а финансиската сфера ќе бара разумен режим на штедење. Ова не е време за губење.

ЉУБОВ: Биковите се во опасност да паднат во класичниот „љубовен триаголник“. Врската на многу Бикови со сродните души ќе помине низ тешки времиња, а мешањето на трети лица само ќе ја влоши ситуацијата. Меѓусебните обвинувања можат да се однесуваат и на материјалната сфера и тука прагматична и мирна дискусија за можните решенија на проблемот би била најдобрата опција.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде добро.

БЛИЗНАЦИ (21 мај – 20 јуни)

РАБОТА: Неделата ќе биде особено ветувачка за Близнаците кои се вработени во областа на образованието, науката или уметноста. Способноста за интуитивно правилни одлуки на полето на финансиите ќе се манифестира кај Близнаците родени на крајот на мај.

ЉУБОВ: Романтиката нема да ве интересира многу во овој период, ниту пак запознавање нови луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Доброто здравје ќе ги израдува Близнаците во текот на целата недела, но оние припадници на овој знак кои имаат хронични ендокрини проблеми мора однапред да преземат превентивни мерки.

РАК (21 јуни – 22 јули)

РАБОТА: Тешкотии во контактите со вработените, пријателите и членовите на семејството ќе доживеат речиси сите Ракови.

ЉУБОВ: Ќе бидете престроги кон себе и мазохистички, а тоа не е добро. Ако не можете да се справите со темните мисли, побарајте психолошка помош. Проблемите на роднините или пријателите, кои Раковите ќе треба да ги решат брзо и одлучно, ќе помогнат да се промени овој тренд. Ова не само што ќе ги подигне Раковите од нивното емотивно дно, туку ќе им помогне да гледаат кон иднината со оптимизам.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде добро.

ЛАВ (23 јули – 22 август)

РАБОТА: Лавовите речиси цела недела ќе бидат ангажирани во решавањето на домашните или семејните прашања. На роднините ќе им треба повеќе внимание и грижа. Време е да планирате реновирање на вашиот дом.

ЉУБОВ: Крајот на неделата носи интересни познанства и убави дружења. Доколку сте сами, би можеле да најдете нов партнер меѓу Бикот, Јарецот или Девицата.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е одлично.

ДЕВИЦА (23 август – 22 септември)

РАБОТА: Девицата конечно ќе најде решение за долгогодишните проблеми. Ова се однесува и на професионалните и на личните односи. Пазете се од завидливите колеги на кои им пречи вашата посветеност на работата и беспрекорниот углед.

ЉУБОВ: Односот со партнерот ќе биде стабилен.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде добро, но кон крајот на неделата може да се појават благи главоболки.

ВАГА (23 септември – 22 октомври)

РАБОТА: Вагите ќе имаат прилично тешка недела. Ќе треба да се потрудат да ги завршат сите свои обврски. Какви било неуспеси на работа нема да се толерираат, а најверојатно ќе мора да работи прекувремено.

ЉУБОВ: Партнерството може да западне во мала криза и ќе имате тенденција да ги преувеличувате работите. Победници ќе бидат оние претставници на овој воздушен знак кои не се плашат од иницијатива и одговорност.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди на главата и бидете повнимателни при спортски активности.

СКОРПИЈА (23 октомври – 21 ноември)

РАБОТА: На Скорпиите им претстои многу важна недела. Од вас ќе се бара максимална одговорност и дисциплина, како и преземање дополнителни обврски. Многу Скорпии вработени во комерцијални структури ќе имаат потенцијал да ја подобрат својата финансиска и станбена состојба.

ЉУБОВ: Поради обврските неделава, ќе ви остане малку време за љубов и страст.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде стабилно.

СТРЕЛЕЦ (22 ноември – 21 декември)

РАБОТА: Ве очекува напорна недела, но вложениот труд ќе се исплати повеќекратно. Веднаш за викенд ќе дојде можност да се опуштите и да ги наполните батериите. Искористете ја оваа недела за нови деловни проекти. Ова не е време за губење пари.

ЉУБОВ: Доколку сте сами, на крајот од неделата можете да запознаете многу интересна и необична личност.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде стабилно во текот на целата недела.

ЈАРЕЦ (22 декември – 19 јануари)

РАБОТА: Пред вас е една недела напорна ментална и физичка работа, но тоа нема да ви биде товар – ќе ви биде задоволство. Ќе бидете во топ форма и, доколку спортувате, ќе постигнете завидни резултати.

ЉУБОВ: Љубовта нема да биде во преден план оваа недела, што може да предизвика мало недоразбирање со партнерот, но нема да ви го расипе расположението. Родените на крајот на декември ќе имаат можност да ги покажат своите скриени способности или таленти.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде добро.

ВОДОЛИЈА (20 јануари – 18 февруари)

РАБОТА: Водолиите ќе бидат расположени речиси цела недела бидејќи ќе добијат подароци и добри вести од драги луѓе. И тие исто така се смешкаат на убава парична добивка или покачување.

ЉУБОВ: Во врската сè ќе оди без проблеми. Доколку имало несогласувања, тие ќе бидат целосно решени оваа недела.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето ќе биде одлично.

РИБИ (19 февруари – 20 март)

РАБОТА: Ве очекува период полн со непредвидени работи. Затоа, бидете особено внимателни кога треба да донесете одлука и не избрзувајте со чудни и сомнителни предлози.

ЉУБОВ: Цела недела ќе бидете емотивно избалансирани, што позитивно ќе влијае на сите области од животот.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето нема да предизвика поголеми проблеми, особено ако однапред преземете превентивни мерки, како и да се придржувате до режимот на адекватна исхрана и сон. Козметичките зафати, сауни или бањи ќе им бидат корисни на Рибите на крајот на неделата, но треба да бидете повнимателни со земањето лекови, бидејќи поради невнимание постои ризик од надминување на препорачаната доза.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...