АКТУЕЛНО

Започна аплицирањето за субвенции за инвертер клима уреди во Гази Баба

Од денес граѓаните можат да аплицираат за субвенции за набавка на високоефикасни инвертер клима уреди за граѓаните на општина Гази Баба за 2023 година.

Право на учество на Јавниот повик имаат жителите на Општина Гази Баба кои ќе купат високоефикасен клима уред за затоплување на своето домаќинство (станбен објект) од денот на објавувањето на Јавниот повик до денот на завршувањето на повикот и ќе поднесат барање за надоместување на дел од трошоците за купување на високоефикасни инвертер клима уреди.

Предмет на јавниот повик е надоместување до 50% од трошоците за купување на високоефикасни инвертер клима уреди за 2023 година, но не повеќе од 30.000,00 денари со вклучен персонален данок на доход.

Повеќе инфо за услови и начин за пријавуавње на Jавниот повик можете да погледенете ТУКА.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...

АКТУЕЛНО

Скопје деветта година дел од „The Distinguished Gentlmens Ride“

Урбаните моторџии традиционално и годинава за утре го имаат закажано хуманитарното дефиле...

АКТУЕЛНО

Францускиот институт со прва дигитална интерактивна изложба во Ист гејт мол

Францускиот институт во Скопје , во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на постоењето...

АКТУЕЛНО

Денес, бесплатен влез во музеите

На овој ден музеите во земјата традиционално ги отворат своите врати и...