ИНФО

Поради дефект, прекинато водоснабдување на 11. улици во Скопје

Денес без вода ќе останат дел од корисниците на улица Бутелска, односно краците 2, 4, 6 и 8, како и жителите на улица Козле од број 3 до број 18.

Освен овие, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица Зеничка, Коце Металец, Тајмишка , Душан Тасковиќ и Филип Филиповиќ во Општина Гази Баба, исто така прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улиците 378, 376, Ќемал Сејфула и Самоилова во Општина Чаир.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09 часот па се до завршување со санација, со исклучок на општина Гази Баба каде активностите ќе започнат половина час порано.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...