ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧНА АСТРО ПРОГНОЗА ЗА ЈУНИ!

Веќе на самиот почеток на јуни нè очекува полна месечина (4 јуни), која носи емотивни турбуленции и крај на еден животен циклус. Сепак, Марс и Венера ќе останат во Лав во текот на јуни, што ќе донесе големи промени на емотивен план, така што луѓето конечно ќе излезат од секојдневната рутина и ќе уживаат во периодот што претстои. Сезоната на Близнаци ни носи период со повеќе забава.

ОВЕН (21.3-20.4)

РАБОТА – Марс во Лав ви дава сила, па лесно ќе ги надминете пречките на работа во текот на месец јуни. Нови деловни преговори и можно потпишување на важен документ ве очекуваат од средината на јуни. Влегувањето на Венера во Лав ќе ви даде можност да бидете покреативни на работа. Пари ќе доаѓаат, но ќе имате и поголеми трошоци. Втората половина на јуни е поповолна за заработка од првата. Во месецот пред нас ќе имате подобри резултати во сите области од животот отколку во мај.

ЉУБОВ – По 10 јуни Венера влегува во Лав и ви носи повеќе страст и огнени средби. Можете да започнете нова романса заснована на голема привлечност. Слободните Овни можат да ја доживеат авантурата на животот, додека тие ќе останат да го прошират семејството. Доколку сте во долга врска, лесно можете да застанете на „лудата карпа“ бидејќи ќе чувствувате голема наклонетост кон партнерот. Месецот јуни носи нови љубовни средби и подобри можности за емотивни врски.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

БИК (21.4- 20.5.)

Работа – Пред вас е месец со многу турбуленции, но и критични одлуки кои можат да ви го променат животот. Венера и Марс во Лав ќе ви донесат ситуација во која ќе бидете на раскрсницата помеѓу две животни патеки. Семејните настани ќе имаат големо влијание врз сите одлуки што ќе ги донесете. Поради планетата во Лав, се повеќе ќе се чувствувате незадоволни на работа, а тоа ќе почне да се покажува. Ќе сакате да ја промените професијата, местото на живеење, но и компанијата. Подгответе се за предизвикувачки месец со големи промени. Јупитер во вашиот знак ќе ве заштити да донесете правилни одлуки.

ЉУБОВ – Марс во Лав не ви одговара, па секоја врска ќе западне во криза. Ако сте во брак или во долга врска, тензиите ќе се зголемат. Ниту вие, ниту вашиот партнер нема да имате разбирање за потребите на другиот, па расправиите ќе бидат чести. Доколку сте слободни, ќе запознаете личност која ќе ви биде привлечна, но сосема поинаква од вас. Не е исклучено да имате краткотрајна врска со некој кој ви е многу привлечен, но од друга страна неразбирлив.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА – Марс во Лав и Меркур во вашиот знак, кој влегува на првото поле по 11 јуни, ви носи успешен период на работа во кој лесно ќе ги остварите целите. Ќе имате голема преговарачка моќ и многумина ќе ве прашуваат за совет во наредниот период. Ќе бидете преговарач на кој му нема рамен, а некои луѓе ќе ве доживуваат како авторитет во околината. Имате шанса да ја добиете деловната понуда за која сонувавте, но се ќе зависи од вашата лична иницијатива. Во јуни ќе завршите важна документација, па можно е купување на нов автомобил и пократки патувања. На работа влеговте во нов циклус на промени во кој се ќе се промени следната година.

ЉУБОВ – Венера во Лав ви носи флерт преку пораки од средината на јуни. Во вашата околина има личност која сака подобро да ве запознае. Ова е некој кој е привлечен и горд на своите ставови. Едноставна преписка може да доведе до романса. Доколку сте слободни, очекувајте експлозија на страст и флертување преку пораки. Некој отворено ќе ви ги признае чувствата овој месец.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА – Марс и Венера во Лав ви носат активен месец во кој приоритет ќе ви биде заработката на работа. Можно е во текот на јуни да добиете подобро платена деловна понуда. Нагласената дванаесетта куќа во јуни ви носи и нови тајни непријатели, така што луѓето во наредниот период нема да бидат такви какви што ви изгледаат. Марс и Венера во втората куќа ви носат можност да заработите многу пари. Преку пријателите, Јупитер во Бик ви носи можност да ги остварите вашите соништа.

ЉУБОВ – Сатурн во Риби ја разбудил духовната страна во вас и затоа е идеално време да изградите подлабока врска со луѓето што ги сакате. Ако сте слободни, ќе имате познаник со личност која доаѓа од пат. Ќе ве привлекуваат луѓе кои се остварени во својата работа. Доколку сте во брак, заедничкото патување би било вистинското решение во наредниот период.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА – Марс и Венера во вашиот знак укажуваат дека во јуни ќе бидете непобедливи на сите полиња. Венера во вашиот знак ќе ви донесе голема преговарачка моќ, а поради влијанието на Марс ќе ја насочите вашата енергија во вистинска насока. Можеби почесто влегувате во конфликти бидејќи нема да трпите критики, туку ќе ја покажете својата сила на работното место. Во овој период, апсолутно ви е потребен нов деловен предизвик за да го покажете целиот свој потенцијал. Сонцето во Близнаци ви носи поддршка од влијателни пријатели.

ЉУБОВ – Венера во вашиот знак ви носи можно заљубување во јуни. Венера ви носи шарм, убавина и еден вид магнетна привлечност. Лесно ќе ги освоите луѓето што ви се допаѓаат. Ако мај ви беше емотивно досаден, знајте дека јуни целосно ќе ве изненади. Уран во Бик ви носи турбуленции доколку сте во брак, бидејќи ќе сакате промени во врската. Ќе ви треба слобода и нови предизвици.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА – Во јуни Меркур влегува во вашата десетта куќа, што укажува дека настаните на работа ќе бидат приоритет. Предизвикувачките аспекти на Сатурн со Меркур ќе ви донесат отежнувачки околности и желби за промени. Многу припадници на вашиот знак ќе сакаат да ја сменат работата, но моментот нема да биде вистинскиот. Нагласената дванаесетта куќа ве носи соочени со вашите стравови, но и сознанието дека имате тајни непријатели на работното место. Некој ќе ви понуди да заработите дополнителни пари, но да не бидете регистрирани за таа работа. Треба да размислите двапати пред да донесете одлуки месецов.

ЉУБОВ – Венера во Лав ви носи тајна љубов. Ќе ви се допадне атрактивна личност која веројатно не е сингл. Доколку сте во брак, Сатурн ќе ви донесе криза во средината на месецот и недоразбирањето со партнерот ќе биде поголемо. Ова е моментот кога ќе има помалку простор за романса во вашата врска, а повеќе за обврски. Слободните Девици можат да имаат интересна, судбоносна средба со личност која може целосно да ги промени нивните животни убедувања.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ВАГА (24.9.-23.10.)

РАБОТА – Почетокот на јуни ви носи позитивен месец со подобри настани. Венера во Лав го фаворизира остварувањето на вашите очекувања, а тоа ќе важи и за работата. Марс во Лав ви носи враќање на енергијата и подобар однос со партнерот за разговор. Сè што изгледаше нерешливо во мај, сега конечно ќе биде решено. Ќе имате голема поддршка од влијателни пријатели во наредниот период и тоа ќе ви помогне да ги остварите вашите соништа. Сонцето во Близнаци ви носи можност за долги патувања, но и соработка со странски компании.

ЉУБОВ – Венера во единаесеттата куќа, која таму ќе му се придружи на Марс, ви носи љубов од пријателство. Некој со кој се дружите со години конечно може да стане ваш партнер. Во јуни пријателската поддршка ќе ви биде поважна од емоционалната, па лесно ќе се заљубите во пријател. Бидејќи Марс е во Лав, ќе ве привлекуваат луѓе кои се самоуверени, но и подоминантни од вас. Сите ваши несигурности конечно можат да се решат.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА – Марс и Венера во Лав ги креваат тензиите на вашето работно место. Ќе имате зголемени конфликти со вработените, а секоја критика ќе ја доживувате како удар врз сопствената личност. Неопходно е да не влегувате во дискусии. Ќе бидете многу борбени на работа и кариерата ќе ви биде приоритет. Одредени припадници на вашиот знак наеднаш ќе одлучат да ја сменат работата.

ЉУБОВ – Марс во аспект со Венера укажува на страсно познанство на работното место. Ќе запознаете личност која е амбициозна, но поради тоа таа ќе ви биде многу привлечна. Комбинирањето на деловниот и приватниот живот може да биде предизвик, но и проблем. Ако сте во брак, треба да внимавате да не дозволите деловниот живот да ви го уништи емотивниот однос со партнерот.

ЗДРАВЈЕ – Полошо.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА – Доколку чекате исход на работа, знајте дека по 10 јуни започнува динамичен период во кој се е можно. Деловната ситуација ќе се развива во ваша корист и тоа треба да го имате на ум во наредниот период. Веројатно ќе добиете интересна деловна понуда која може да ви отвори нови можности. Ќе имате одлична соработка со странство, а периодот е поволен за долги патувања. Сонцето во седмата куќа ви овозможува да го промовирате вашиот начин на работа.

ЉУБОВ – Меркур влегува во Близнаците, па ќе имате најмалку две можности за љубов. Исто така, Венера влегува во Лав, па ви носи средби со личност која доаѓа од патот. На патување лесно можете да доживеете страсна авантура, но и да запознаете личност од странство. Ќе ве привлекуваат луѓе кои можат да ве научат нешто ново за другите религии или националности. Секоја промена во средината може да ја зголеми страста во односот со партнерот.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА – Марс и Венера во осмата куќа ви носат одличен месец за спонзорства. Сонцето кај Близнаците ви носи комуникација на работа, па јуни ќе биде обележан со нови преговори. Може да очекувате добра заработка, но ќе има и непланирани трошоци. Во јуни ќе се обидете да го решите прашањето за наследството. Не е исклучено да се мачите да добиете спонзорство за одреден деловен проект. Пред вас е месец на добри можности на работното место.

ЉУБОВ – Сатурн во Риби ви одговара, па ќе имате важни разговори за насоката на вашата врска со партнерот. Можно е конечно да одлучите да ја официјализирате врската со личноста за која се грижите. Доколку сте слободни, во вашата врска има личност која сака подобро да ве запознае. Некои Јарци ќе запознаат и разведена личност.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА – Поради Марс и Венера во Лав, на работа постојано ќе бидете во дефанзива и тоа ќе почне да се покажува. Жестоко ќе ги браните своите идеи и нема да се согласувате со туѓите мислења. Ќе видите дека сте во фаза кога сте подготвени да носите радикални одлуки, за кои подоцна ќе жалите. Марс во Лав ќе разбуди вистински бунтовник во вас, а тоа ќе се почувствува на работното место. Ако имате важно деловно партнерство, знајте дека тоа ќе биде тестирано, бидејќи на моменти ќе ви се чини дека разликите меѓу вашите ставови стануваат се поголеми.

ЉУБОВ – Марс и Венера во Лав ви носат доминантен партнер. Ова е личност која знае што сака, но и ја наметнува својата волја. Ако сте во брак, ќе ви пречи потребата на партнерот да го контролира вашиот живот. Слободните Водолии ќе имаат можност да запознаат личност која може да им го промени животот. Во јуни ќе има емотивни турбуленции, но и возбудливи средби.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РИБИ (20.2.- 20.3.)
Работа – Марс и Венера во шестата куќа ви носат планина од обврски во јуни. Ќе имате многу работа, но ќе бидете во позиција да ги наметнете своите ставови. Сонцето кај Близнаците ќе ви донесе и повеќе работа од дома, затоа подгответе се за нови предизвици. Јупитер во Бик е одговорен за нови преговори, но и пократки патувања кои можат да бидат профитабилни за вас. Имате способност да завршите важна документација.

ЉУБОВ – Венера во шестата куќа ви носи љубов на работа. Ова е некој кој е амбициозен, горд и фокусиран на своите цели. Меркур во Близнаци ќе ви донесе најмалку две лица кои ќе ве контактираат. Комуникацијата ќе биде поинтензивна, но се што е различно ќе ви биде привлечно. А тоа ќе биде точно една личност на работното место.

ЗДРАВЈЕ – Послабо поради влијанието на Сатурн.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...