АКТУЕЛНО

Мини депонија на Адолф Циборовски во Хром

Мини депонија неколку дена стои на улицата Адолф Циборовски кај населбата Хром. Зеленило, гранки, смет од домаќинство, мебел, стара облека, шишиња се расфрлани во зеленилото зад контејнерите.

Екипите на “Комунална хигиена” не можат ова ѓубре да го соберат со камионите за смет, па граѓани со денови чекаат да се прати специјално возило и да се исчисти мини депонијата.

Граѓани од цело Скопје постојано на спцијалните мрежи објавуваат фотографии од ѓубре и затрупани контејнери.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...