ИНФО

ГУЖВА НА ОВИЕ УЛИЦИ И БУЛЕВАРИ

Утрово зголемен број возила се забележува долж:

-бул. Крсте Мисирков кон мост Мајка Тереза и обратно,

-бул. Кочо Рацин во двете насоки,

-бул. 3та Македонска Бригада кон ул. Пролет,

-бул. Александар  Македонски кон клучката Континентал,

-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,

-бул. Јане Сандански кон бул. К.Ј.Питу,

-ул. 11 Октомври кон Центар,

-ул. Перо Наков кон к-ца со бул. Киро Глигоров,

-бул. Киро Глигоров кон населба Автокоманда,

-бул. Гоце Делчев во двете насоки,

-ул.Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...