ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖА: Каде денес ќе нема струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денес без струја ќе останат:

Во период од 08:30 до 15:30 часот, корисниците од улица Малина Попиванова;

Во период од 09 до 12 часот, корисниците на улица ул.Димитрија Чуповски бр.1;
Во период од 09 до 14 часот, дел од улица Карбуница, улица Рељо Шестокрило, дел од улица Индира Ганди, Виетнамска и Нов Живот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...