ИНФО

ОД 10 ЧАСОТ: Делови од Карпош и Центар утре без вода

ЈП Водовод и канализација Скопје известува дека денес без вода ќе останат корисниците на следните делови:

-Улица Варшавска 1-2 во Општина Карпош,

-Дел од улица Париска,

-Улица Прашка,

-Улица Ристо Шишков 31 и улица Крсто Баиќ 9а,

-Дел од булевар Илинден, односно потегот од Градски Парк до Влада на РСМ и дел од Градски Парк.

Времениот прекин ќе биде од 10 часот до завршување со санација на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...