ИНФО

ЗАПОЧНУВА РАБОТА НА МРЕЖАТА: Еве кои делови од Скопје времено ќе останат без струја

Денес без струја од 08:00 до 09:00 часот, ќе бидат корисниците од дел од улиците Божидар Аџија, Христо Татарчев, Тодор Паница и Вера Јоциќ во Кисела Вода, а од 09:00 до 12:00 часот, без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од дел од село Мирковци.

Освен овие без струја од 10:00 до 12:00 часот ќе бидат корисниците од дел од село Волково кај обиколницата, ул.5 и околните помали улички, како и корисниците од улица Ринхини во Карпош од 11:00 до 14:30 часот и корисниците од дел од село Кучевиште од 12:30 до 15:30 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за...

ИНФО

159 санкции за непрописно вградени фолии

Во периодот од 01.11.2023 до 30.11.2023  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска...

ИНФО

Промоција на првите броеви на меѓународното научно списание „Балкански хип-хоп студии“

Во Домот на културата „Кочо Рацин“ вечер ќе бидат промовирани првите два...

ИНФО

Издадени 23 одобренија за градба, од јуни заклучно со ноември

Општина Центар минатата година започна со објавување на полугодишни извештаи за издадените...