ИНФО

ТЕРЕНСКИ РАБОТНИ АКТИВНОСТИ: Еве каде ќе има прекин во водоснабдувањето

Денес без вода ќе останат корисниците на дел од улица Ленинова, дел од улица Дебарца, улица Никола Тримпаре, улица Коста Кирков и улица Борка Талевски до булевар Св. Климент Охридски. Времениот прекин ќе биде од 09 часот па се до завршување на интервенцијата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...