АКТУЕЛНО

Секретарот на Град Скопје Глигоров од 20 сектори си ги зел овластувањата во 15

Секретарот на Град Скопје од 20 сектори во Град Скопје земал овластување да одлучува во 15 сектори. Советничката од ВМРО-ДПМНЕ Марија Андоновска на седницата на Советот кажа дека досега не се случило секретар да има овластувања во сектори.

“Секретарот ќе почне уште малку сам со себе да си држи состаноци оти тој има овчастување во 15 сектори”.рече Амдоноска која и’ замери на Арсовска дека доставува вонредни точки на самата седница без да имаат време советниците да ги разгледуваат.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Две училишта и детска градинка од Карпош користат енергија од фотоволтаици

Денеска беше пуштен во употреба првиот фотоволтаичен систем за добивање на електрична...

АКТУЕЛНО

Скопје разубавено со над 2.000 садници

Со садење на над 2.000 садници, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска,...

АКТУЕЛНО

Ќе се градат градинки во Трубарево и Инџиково

Општина Гази Баба ја започна постапката за изградба на нови детски градинки...

АКТУЕЛНО

Утре времен сообраќај на улицата Орце Николов во Дебар Маало

Општина Центар информира дека во текот на утрешниот ден, сабота, 2 март,...