АКТУЕЛНО

Заменик-градоначалникот на Скопје во гипс, скршил прст

Заменик-градоначалникот на Град Скопје Александар Трајановски денес со гипс на ногата се присуствуваше на седницата на Советот. Трајановски има скршен прст на десната нога, повреден на баскет.

Ова е втора недела како Трајановски е во гипс, оти тој и минатата недела на матурската парада на Плоштадот Македонија се појави со повредена нога.

Трајановски кој е член на Гром стана заменик-градоначлник лани во септември откако Данела Арсовска се скара со Алијанса за Албанците и тогашната заменик-градоначалничка Бујаре Абази си даде оставка.

Заменик градоначалникот минатиот месец стапна на лудиот камен и се ожени.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Започна реконструкцијата на улицата „Калош Дани“ во Карпош

Започна реконструкцијата на улицата Калош Дани во општина Карпош. Екипите на јавното претпријатие...

АКТУЕЛНО

Општина Бутел ќе биде покровител на документарецот за еден од најголемите олимписки спортисти Шабан Трстена

На предлог на градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, а со едногласна...

АКТУЕЛНО

5 нови патеки на Скопска Црна Гора спремни за различен тип на луѓе и скроени за различни годишни времиња

Општина Гази Баба известува дека е реализиран проект со кој се создавани...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: 62 решенија по 7.000 денари за семејствата со новороденче во Центар

62 решенија за новороденчиња на барателите за остварување на правото за користење...