ИНФО

Ќе се уредува коритото на реката Серава во Радишани

Ќе се уредува коритото на реката Серава. Градоначалникот на Општина Бутел Дарко Костовски на својот Фејсбук профил најави дека активностите ќе почнат наскоро.

Во  првата фаза ќе се уреди речното корито во должина од 1.500 метри во населеното место Радишани, а паралалелно ќе се пристапи и кон изградбна на нова пешачка патека.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...