МАГАЗИН

ЛЕТЕН ТРЕНД: Сите ќе носат еспадрили ова лето

Топлото време ја отвори вратата за сезоната на омилените летни обувки, еспадрили. И оваа година се носат широк спектар на еспадрили – рамни и со полна потпетица, класични и модерни, оние со неочекувани детали или сосема едноставни.

Какви и да одберете, нема да погрешите. Еспадрилите се удобни и практични летни обувки, но и привлечни.

Оваа пролет и лето дизајнерите особено се посветија на еспадрилите. Многу брендови изненадија со модели кои комбинираат класична еспадрила со авангардни детали како високи платформи и нови материјали.

Ова лето еспадрилите ќе бидат достапни во различни бои и дезени – од цветни принтови до впечатливи геометриски дезени. Новитетите се тантела, везови и апликации кои додаваат романтичен и женствен шмек. Се појавија и еспадрили со светки и мониста.

 

Еспадрилите може да се комбинираат со лелеави панталони, долги здолништа или фустани. И тие можат да се носат во секоја пригода – преку ден или навечер.

Исто така, на омилениот пролетен настан во Велика Британија, принцезата од Велс Кејт Мидлтон ги донесе своите омилени еспадрили кои ги носи од 2019 година.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

МАГАЗИН

Нова јужнокорејската серија на „Нетфликс“ ги воодушеви гледачите

Јужнокорејската серија „Шоуто на осумтемина“ (англ. The 8 Show) неодамна се појави...

МАГАЗИН

ИЈЗ со совети за заштита од инсекти

 Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) дава практични совети за заштита на населението...

МАГАЗИН

Зошто паметните луѓе ретко се среќни? Познатиот Хемингвеј тоа го објаснил во само 1 реченица

Судбината на Ернест Хемингвеј, познатиот американски писател и новинар, продолжува да ја...

МАГАЗИН

Сапунот од кокос – благотворен против комарци

Има многу производи коишто ги одбиваат комарците, а според новите истражувања, тука...