ИНФО

Посебен режим на сообраќај на трасата за трката „Вози право, вози здраво“

Денес од 11 часот поради одржување на ревијална трка на велосипеди, ролерки, тротинети „Вози право, вози здраво“, ќе биде спроведен посебен сообраќаен режим низ Скопје.

Ќе бидат затворени улиците каде ќе се одвива трката односно стартот ќе биде од Порта Македонија, десно долж улица Димитрие Чупоски, десно по улица Даме Груев, право по булевар ВМРО, кон булевар Илинден до крстосница со улицата Наум Наумовски Борче каде што ќе биде целта пред споменикот на Гоце Делчев.

Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по горенаведените сообраќајници.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...