АКТУЕЛНО

Во Аеродром уништено здраво дрво за да се постават кабли за интернет

Повеќедецениско, здраво дрво деновиве е уништено во општина Аеродром заради ископ за поставување телекомуникациски приклучоци. При копањето на дупката за поставување на каблите униптени се корените на дрвото.

„До кога ќе се уништуваат здрави дрвја во Скопје? Во близина на улицата Васко Карангелески во Аеродром еден од мобилените оператори копаат за да постават кабли и ги уништиле корењата на ова повеќедецениско дрво“, реагираа од „Зелен хуман град’ на нивниот Фејсбук профил.

„Зелен хуман град“ има два советниците во Советот на Град Скопје.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...